YÖRESEL ÜRÜNLERİN İŞLENMESİ VE KATMA DEĞER KAZANDIRILMASI PROJESİ

YÖRESEL ÜRÜNLERİN İŞLENMESİ VE KATMA DEĞER KAZANDIRILMASI PROJESİ

OMYEGDER'den Makine-Ekipman ve Malzeme Teslim Töreni
OMYEGDER olarak 19 Mayıs ilçemizde kırsal kalkınmaya yönelik faaliyetler gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
2018 yılında Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlık döneminde gerçekleştirdiğimiz toplantılarda 19 Mayıs ilçemizde kadın örgütlenmesinin eksikliğini tespit ettik ve bu doğrultuda Eylem Planımıza eğitim, teknik gezi ve makine-ekipman faaliyetleri ekledik.
Bu kapsamda 19 Mayıs Belediyemizle birlikte kurulumunu üstlendiğimiz Engiz Kadın Kooperatifimize Meyve Kurutma ve Dilimleme Makinesi, Hamur Yoğurma Makinesi, Salça Makinesi (2 Adet), Erişte Makinesi, Fındık Kavurma ve Fındık Kırma Makinesi (2'şer Adet), Vakum Makinesi (2Adet) ve Marmelat Makinesi, Ondokuzmayıs Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Ondokuzmayıs Fen ve Doğa Okulu, 19 Mayıs Çocuk Evleri Sitesi ve Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı için 6 takımdan ve 21 oyundan oluşan Akıl ve Zeka Oyunları ve 19 Mayıs Ekolojik Üreticiler Eğitim ve Yardımlaşma Derneği için Tohumdan ve Bitkiden Yağ Çıkarma Makinesi için Teslim Töreni düzenlenmiştir.
Teslim Törenimize katılım sağlayan başta 19 Mayıs Belediye Başkanımız Sn. Osman Topaloğlu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Sn. Yusuf Özbey, OMYEGDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Turgay Rizeli ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 19 Mayıs ilçesi Protokol Üyeleri ve İdari Amirleri, Engiz Kadın Kooperatifi (ENKA)Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Oyanur Kaya Bolat ve Kooperatifi Üyeleri'ne teşekkür eder, makine ekipmanlarımızın 19 Mayıs ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz.